2. oddelenie školského internátu

Slides:



Advertisements
Podobné prezentácie
Postup prípravy prezentácie
Advertisements

Povrch tela KOŽA Biológia 7. ročník.
Vkladanie diakritiky s využitím štatistickej analýzy textu
December Nemudruj o minulosti, nesnívaj o budúcnosti, ale chop sa okamihu a uč sa od tejto chvíle.
Kurikulum pre výchovu a vzdelávanie
ČITATEĽSKÁ GRAMOTNOSŤ
Pozorovanie rastlinných buniek
MPC Nitra, Katka Vajliková SEV SAŽP Dropie
OUTPLACEMENT – PRÍPRAVA NA HĽADANIE NOVÉHO PRACOVNÉHO MIESTA
RONDO znamená kruh.
Deskriptívna geometria
Kruh a Kružnica.
Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave
Matematika a práca s informáciami
Základná škola v Raslaviciach
ŠTUDIJNÝ ODBOR 2940 M 05 POTRAVINÁRSTVO – spracovanie mlieka
ODKIAĽ JEDLO POCHÁDZA? Zisťuj, skúmaj, pozoruj, povedz iným odkiaľ sa berie jedlo v našom regióne.
Vážení rodičia, Naša škola zo získaných prostriedkov finančného príspevku 2% skvalitňuje výchovno – vzdelávací proces a prostredie, v ktorom sa vaše deti.
som slobodný, ak nepoviem k ČOMU som slobodný.
Návrh projektu Téma: Zlepšovanie odbornej grafickej pripravenosti žiakov Oblasť vzdelávania: Práca s PC Cieľová skupina: rokov (3 - 4 ročník)
Praktický nácvik dezinfekcie rúk - manuál
Základná škola s materskou školou Lvíčata pri ČVUT Praha
Zobrazenie pravidelného ihlana v kótovanom premietaní
VYUČOVACIE METÓDY.
ŠTVORUHOLNÍKY spracovala Mgr. Jaroslava Lošáková
Naša škola ZŠ A.Dubčeka.
Základná škola v Raslaviciach
Daňové veci mi rieši zamestnávateľ Daňové priznanie si robím sám
TROJUHOLNÍKY Matematika 6. a 7. ročník
Otestuj sa Kvízové otázky 3. ročník.
Názov aktivity: Alenkine obliečky
Cieľ : Príjem a výdaj vody rastlinnými pletivami, pri rôznych koncentrovaných roztokoch. Materiál a pomôcky : hľuza zemiaka , nôž , sklené nádoby (3ks),
Prírodovedné predmety
Technické kreslenie REZY A PRIEREZY TELESAMI Ing. Mária Gachová.
Zákon č. 390/2011 Z. z. Pedagogickí a odborní zamestnanci
Prozodické vlastnosti reči I. Časová modulácia reči (PD č. 4)
DO OKNA NIEČO NARAZILO. BOL TO VTÁČIK!
Tvorba projektu a prezentačné zručnosti
Maturitná skúška zo sjl – písomná časť
Následky fajčenia na pľúca
Pedagogická a sociálna akadémia Turč. Teplice
B. Bystrica – Badín 2014 konferencia o pastorácii rodín vo farnosti
Projekt na DSVM Štefan Bödök 4MF.
Názov aktivity: Letíme raketou
VIRTUÁLNÍ HOSPITACE Biológia Osmtické javy v bunke
Študijný program Kvalita produkcie strojárskej techniky I. stupeň.
stavebný a znalecký softvér
Keď si sa narodil, plakal si a všetci okolo teba sa usmievali.
Stredná odborná škola - Szakközépiskola Rákocziho 23, Kráľovský Chlmec
B A S K E T B A L Pravidlá.
Prehľad projektu Oblasti vzdelávania Veková skupina Vzdelávacie ciele
#dofesk ZAŽI DOBRODRUŽSTVO A ROZVÍJAJ SA! ÚVOD DO PREZENTÁCIE
STREdisko odbornej praxe polygrafické
Božia vôľa je našim šťastím.
Moderná škola rodinného typu
Základná škola MARIANKA.
Vyhľadávanie informácii
Viktor Olejár Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach
SPŠ STAVEBNEJ a GEODETICKEJ na Lermontovovej 1 KOŠICE
PYTAGOROVA VETA.
Závislosť tráviaceho účinku trypsínu od teploty
Goralský kroj, moja hrdosť a ozdoba
PhDr. Tatiana ARBE, OEMP ÚM STU
Základná Škola sv. Don Bosca Zlaté Moravce
Základné informácie Naše služby Naše aktivity Niečo z nášho života
Použitie počítačov v geografii (2)
Štatistika Martin Čuka 2010/ B.
Projekt „Bezpečnejšie školy pre deti”
Rekonštrukcia podlahy v 8.A
Prepis prezentácie:

Tenerifové motýliky (ukážka pracovnotechnickej činnosti v školskom internáte)

2. oddelenie školského internátu Počet detí: 5 Čas trvania: 2 X 90 minút

Výchovno – vzdelávací cieľ: rozvíjať jemnú motoriku rúk a prstov osvojiť si techniku tenerifového vypletania rozvíjať estetické vnímanie Kompetencie: Žiak sa naučí zhotoviť výrobok technikou tenerifového vypletania a vie uplatniť vlastnú fantáziu a predstavivosť pri jeho tvorbe.

Organizácia a forma výchovnovzdelávacej činnosti: Individuálna práca žiakov Metódy: Slovné, názorné, praktické

Metodický postup: Motivácia Oboznámenie sa s úlohou Názorná demonštrácia Vlastná práca žiakov Hodnotenie, výstavka

Motivácia: Jarnú symboliku – prírodné motívy (kvety, motýliky) možno uplatniť pri tvorbe šperkov a jednoduchých ozdôb na skrášlenie odevu alebo príbytku.

Materiál: štvorec kartónu 10 x 10 cm, pestrofarebné bavlnky – perlovky na vyšívanie, lak na vlasy Pomôcky: väčšia ihla, nožnice, kružidlo, ceruzka

1. Na štvorec kartónu narysujeme kružnicu. Na jej obvode označíme nepárny počet bodov vzdialených od seba asi 5 – 10 mm – podľa toho, akú hustú chceme osnovu. Ihlou urobíme cez ne dierky.

2. Predným stehom obšijeme kružnicu dvakrát dookola tak, aby vznikol súvislý šev na lícnej i rubovej strane. Konce nitiek zviažeme do uzlíka. Vznikne tak pomocná osnova.

3. Z rubovej strany prostriedkom prepichneme kartón a prevlečieme farebnú nitku, z ktorej bude motýľ. Niť musí byť dlhšia, aby vystačila na osnovu a nemusela sa nadkladať.

4. Základnú osnovu robíme tak, že odspodu prevlečenú niť začíname prevliekať poza pomocné nite medzi dierkami od jednej strany na protiľahlú. S každou slučkou sa posunieme o jeden dielik. Takto vyšijeme osnovu v tvare krídel. Jedna slučka medzi nimi bude tvoriť telo motýľa a druhá – protiľahlá- tykadlá.

5. Na vypletanie krídel zvolíme pestré bavlnky. Slučky pre tykadlá rozstrihneme a na konce uviažeme uzlíky. Slučky pre telo vyšijeme. Vypletanie končíme vždy tak, že nitku prevlečieme na rubovú stranu.

6. Hotového motýľa zafixujeme nastriekaním laku na vlasy.

7. Po uschnutí odstrihneme základné nite na kružnici a motýľa snímeme z kartónu.

Hodnotenie a výstavka prác žiakov

Využitie: Ak pripneme zapínací špendlík na rubovú stranu motýlika, môžeme ho použiť ako brošňu. Viacero motýlikov môžeme naaranžovať na záves z plátna, prišiť a zavesiť na stenu.