Prezentácia sa nahráva. Prosím počkajte

Prezentácia sa nahráva. Prosím počkajte

Austrália Austrália a jej pamiatky Unesco.

Podobné prezentácie


Prezentácia na tému: "Austrália Austrália a jej pamiatky Unesco."— Prepis prezentácie:

1 Austrália Austrália a jej pamiatky Unesco.

2 Austrália Austrália je kontinent prisťahovalcov. Austrália je najmenší svetadiel, medzi Tichým oceánom a Indickým oceánom .

3 Opera Sydney Opera v Sydney je unikátna stavba v Austrálii. Nachádza sa v meste Sydney a je symbolom mesta. Na jej stavbu bola v roku 1957 vyhlásená medzinárodná architektonická súťaž. Do tejto súťaže bolo zaslaných 233 návrhov z 23 krajín. V súťaži zvíťazil návrh v tej dobe nie príliš známeho dánskeho architekta Jorn Utzon.

4 Shark Bay Zátoka, je jedným z najvyhľadávanejších miest západného pobrežia Austrálie. Nachádzajú sa tu nádherné červené piesočné duny, vápencové útesy, biele pláže a lagúny so slanou vodou. Zátoka Shark Bay je obľúbeným miestom surfistov a kiteboardingstů. Od roku 1991 je na zozname svetového dedičstva UNESCO

5 Národný park Purnululu
Najdôležitejšie pieskovcový kras na svete. Oblasť je jedinečná nádhernými kužeľovitými skalnými vežami, tiesňavami, útesy aj tune. Rozkladá sa na 2 tisícoch km štvorcových v pohorí Bungle Bungle. Nachádza sa tu mnoho vzácnych rostliných druhov. Medzi najvýznamnejšia patrí palma olejnaté a úžasné eukalyptové lesy.

6 National Museum of Australia
je národné múzeum Austrálie, ktoré dokumentuje sociálne dejiny tohto štátu. Nachádza sa v Canberre, na polostrove Acton, v architektonicky veľmi zaujímavé budove, ktorá symbolizuje spojenie Austrálčanov.

7 Hopetoun Falls je nádherný vodopád v Austrálii . Nachádza sa v štáte Victoria, cca 5 km od mesta Beech Forest , v národnom parku Otway National Park, cca 200 km od Melbourne . Hopetoun Falls je 30 m vysoký.

8 Dove Lake Dove Lake je krásne jazero v Tasmánii. Nachádza sa na severe ostrova, v blízkosti hory Cradle Mountain, ktorá dosahuje nadmorskej výšky 1545 m, v Národnom parku Cradle Mountain. Dove Lake spolu s Cradle Mountan patrí k najvyhľadávanejším cieľom v celej Tasmánii. Sú totiž veľmi obľúbeným cieľom fotografov z celého sveta.

9 Akvárium Sydney Akvárium Sydney sa nachádza v Austrálii , v Novom Južnom Walese, v Sydney , v Darling Harbour. Návštevníkov zoznamu s podmorskú faunou a flórou austrálskeho pobrežia i riek. Časť expozície je venovaná podvodnímu životu v tunajšom prístave, na otvorenom mori a samozrejme nemôže chýbať časť venovaná Veľkému bariérovému útesu.

10 vypracovala: Cecília Kalinková


Stiahnuť ppt "Austrália Austrália a jej pamiatky Unesco."

Podobné prezentácie


Reklamy od Google