Prezentácia na tému: "Úspechy žiakov SOŠ technickej"— Prepis prezentácie:

1 Úspechy žiakov SOŠ technickej
vo Zvolene v školskom roku 2009/ 2010

2 Škola je tak úspešná, ako úspešní sú jej žiaci …

3 Študentská spoločnosť IMPERIAL
Dňa žiaci triedy III. I v rámci krúžku Aplikovanej ekonómie úspešne postúpili na národné kolo súťaže veľtrhu študentských spoločností v Bratislave, kde prezentovali celoročnú prácu študentskej spoločnosti, svoje výrobky a služby. Stretli , porovnávali a konfrontovali sa s ďalšími študentskými spoločnosťami, vyskúšali si prezentáciu na verejnosti, propagovali školu.

4 Študentská spoločnosť IMPERIAL vznikla v rámci krúžku Aplikovanej ekonómie triedy III. I .
Študenti sa na chvíľu stali podnikateľmi a mali možnosť vyskúšať si teóriu v praxi, vyrábať svoje výrobky, ponúkať služby, predávať svoje produkty a tak zvýšiť zisk spoločnosti.

5 Dňa sa študenti Strednej odbornej školy technickej vo Zvolene zúčastnili 3.ročníka  "Strojárskej olympiády" na Strojníckej fakulte STU v Bratislave, tu obhajovali svoje vypracované súťažné práce na témy v oblastiach: Automobily, lode a spaľovacie motory- Baniari Vladislav  - IV. A Mechatronika- Sádovský Ivan - IV. A Strojárska výroba a manažérstvo kvality- Schiller Roman – III. A

6 Baniari Vladislav IV. A Sádovský Ivan IV. A

7 Schiller Roman získal 2. miesto s prácou:
„ Návrh a výroba jednoúčelového prípravku“

8 Významné úspechy dosiahli žiaci SOŠ technickej na krajskom kole SOČ, ktoré sa konalo
09. apríla 2010 na SPŠ dopravnej vo Zvolene. Študent IV. A triedy Vladislav Baniari s prácou : „Dvojdobý, dvojvalcový zážihový motor do “V“ pre súťažné použitie“ obsadil 2. miesto v súťažnom odbore 09 – Strojárstvo, hutníctvo, doprava .

9 Študent III. A triedy Roman Schiller s prácou :
„ Návrh a výroba jednoúčelového prípravku“ obsadil 1. miesto v súťažnom odbore 09 – Strojárstvo, hutníctvo, doprava. Následne postúpil do celoštátneho kola, kde obsadil 1. miesto na Strednej odbornej škole železničnej v Košiciach v dňoch 27. –

10 Po získaní 1. miesta na celoslovenskej súťaži SOČ , postúpil Roman Schiller na prestížnu celosvetovú prehliadku odborných prác stredoškolákov pod názvom ESE Festival vedy a techniky v Moskve v dňoch 4. – 9. júla 2010, kde reprezentoval svoju školu a Slovenskú republiku.

11

12 Dňa 05.3.2010 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže : „AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2010“ .
Je to súťaž odborných vedomostí a praktických zručností v učebnom odbore Autoopravár vo všetkých jeho zameraniach s celoslovenskou pôsobnosťou.

13 Autoopravár JUNIOR 2010 Castrol testovacie kolo Banská Bystrica:
Michal Golian III. K Peter Gonda III. K Radovan Valach II. K Mário Frimel III. K Samuel Ziman II. K Milan Žigo III. K

14 Olympiáda z anglického jazyka
Daniel Bučík, študent III.A, ktorý sa umiestnil na 1.mieste v školskom kole, sa zúčastnil obvodného kola anglickej olympiády. Konalo sa na Osemročnom gymnáziu vo Zvolene a Daniel Bučík sa umiestnil na 3. mieste.

15 Olympiáda z nemeckého jazyka
Michal Mikuláši, študent IV. I, sa umiestnil na 1. mieste v obvodnom kole nemeckej olympiády, ktoré sa konalo sa na Osemročnom gymnáziu vo Zvolene dňa O. Postúpil do krajského kola, ktoré sa konalo na Gymnáziu A. Sládkoviča v Banskej Bystrici, dňa a umiestnil sa na krásnom 3. mieste.

16 Dňa 17. februára 2010  sa konalo školské kolo  olympiády „Mladý účtovník“.
Predmetom olympiády bolo spracovanie súvislého príkladu z účtovníctva . Na olympiáde sa zúčastnilo 15 žiakov z odboru komerčný pracovník v doprave. Najlepšie sa umiestnili a teda postúpili do regionálneho kola dvaja žiaci : Katarína Klobušiaková IV. D   Ľubomír Kmeť IV. D

17  Do regionálneho kola olympiády „Mladý účtovník“ sa prihlásilo celkom 76 stredných škôl a obchodných akadémii. Súťažilo celkom 146 študentov.  Obidvaja naši študenti: Katka Klobušiaková a Ľubomír Kmeť napriek krátkej príprave obsadili pekné 21 miesto.

18 Celoslovenskej súťaže Matematický klokan 2010, ktorá sa konala 22
Celoslovenskej súťaže Matematický klokan 2010, ktorá sa konala sa zúčastnilo 15 žiakov, z toho bolo 10 žiakov úspešných riešiteľov. Najúspešnejší bol žiak Vladimír Hriň III. A, mal úspešnosť 98,7% Ďalší úspešní riešitelia: Pavol Kurčík II. A Pavol Vrtík II. A Renáta Manicová III. A Roman Schiller III. A Jakub Čerňanský III. A Karol Knopp III. A Lukáš Ďurian III. A Matúš Hamar III. B Pavol Nemčok IV. A

19 MAKS MAKS je priebežná celoslovenská veľká matematická súťaž pre všetkých, ktorým to páli. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 11 žiakov. Najúspešnejší žiaci , ktorí sa výborne umiestnili v rámci BBSK : Martin Danko II. A miesto Pavol Kurčík II. A miesto Matúš Hamar III. B miesto Vladimír Hriň III. A miesto Tomáš Hanus III. A miesto Karol Knopp III. A miesto

20 V školskom roku 2009/2010 získali študenti: Vladislav Baniari IV. A
Roman Schiller III. A v rámci projektu Autodesk Academia Program dva celosvetovo platné certifikáty ,,Certificate of Completion“ na grafické programy AutoCAD  a Inventor Professional 2009 CZ. Autor: V. Baniari

21 V študijnom odbore mechanik elektrotechnik , v triede IV. C
v školskom roku 2009/2010 získali 15 absolventi okrem vysvedčenia o maturitnej skúške a výučného listu aj osvedčenie o odbornej spôsobilosti v zmysle Vyhlášky č. 508/ §21 , elektrotechnik.

22 V oblasti športových aktivít sa žiaci našej školy zúčastnili a umiestnili na nasledovných podujatiach: Športová jeseň – Plavecká štafeta súťaž žiakov zvolenských stredných škôl , jeseň 2009, plaváreň mesta Zvolen Jakub Pramuka II. E miesto

23 Veľkonočný florbalový turnaj žiakov zvolenských stredných škôl , apríl 2010, SOŠT Zvolen
družstvo chlapcov SOŠT Zvolen 1. miesto

24 Súťaž stredných škôl mesta Zvolen vo futbale dievčat – okresné a regionálne kolo, máj SOŠT Zvolen družstvo dievčat SOŠT Zvolen miesto Súťaž stredných škôl mesta Zvolen vo futbale chlapcov – okresné kolo, máj SOŠT Zvolen družstvo chlapcov SOŠT Zvolen miesto regionálne kolo , máj SOŠT Zvolen družstvo chlapcov SOŠT Zvolen miesto

25 Hokejbalový turnaj žiakov stredných škôl BBSK
„ O pohár predsedu BBSK“ , jún Banská Bystrica výber žiakov zvolenských stredných škôl s účasťou žiakov SOŠT Zvolen miesto

26 Atletické preteky – krajské kolo, jún 2010, Banská Bystrica
hod oštepom : Patrik Žeňuch IV. I miesto vrh guľou : Patrik Žeňuch IV. I miesto beh na 100 m : Adam Pajunk IV. A miesto

Stiahnuť ppt "Úspechy žiakov SOŠ technickej"